Regeneracja rur kanalizacyjnych, technolicznych, deszczowych

Frezowanie rur kanalizacyjnych

Frezowanie rur i kanałów kanalizacji

Usługi wycinania i szlifowania kanałów od środka

Szlifowanie kanałów kanalizacyjnych wykonywane jest w naszej firmie dwiema technikami: - metodą mechaniczną - metodą pneumatyczną (robot samojezdny) Metoda mechaniczna polega na wprowadzeniu do środka kanału wałka roboczego na którym zamontowana jest odpowiednie narzędzie szlifierski oraz kamery dzięki której, operator manewruje i steruje urządzeniem. Metoda pneumatyczna polega na wprowadzeniu do kanału kanalizacyjnego samojezdnej bądź wpychanej jednostki pneumatycznej, która za pomocą sprężonego powietrza i odpowiednich końcówek szlifierskich wykonuje czynności zadane przez operatora. Cały proces w oby dwóch przypadkach śledzony jest przez technika z zewnątrz, dzięki zainstalowanych na urządzeniach szlifierskich kamerach inspekcyjnych.

Frezowanie przeszkód w kanale

Nasze usługi

Praca robotem pneumatycznym w zakresie czyszczenia i renowacji kanałów

Zastosowanie freza  pneumatycznego podczas prac serwisowych kanałów wymagają rurociągi i kanały, w których znajdują się:

  • zarwane i przełamane rury kamionkowe i żeliwne,
  • wystające do środka kanału trójniki które blokują prawidłowy przepływ ścieków,
  • pręty stalowe,
  • wrośnięte korzenie,
  • zastygnięte zaprawy betonowe powodujące progi i zatory
  • stwardniałe  osady oraz twarde tłuszcze
  • inne przeszkody powodujące spowolnienie przepływu w kanale 

Szlifowanie rur kanalizacyjnych z twardych osadów betonowych

Nasze usługi

Wykonujemy prace, związane z usuwaniem twardych osadów powodujących blokowanie przepływów w kanalizacji

Frezowanie rur od środka jest najskuteczniejszą metodą przywracania drożności rur odpływowych w sieci kanalizacyjnej. Zanieczyszczenia z popłuczyn betonowych, powodujących tak zwane  progi w rurach które przyczyniają się do powstawania zatorów i awarii całego systemu kanalizacji. Wykorzystując maszyny frezarskie do usuwania zatorów i wycinania przeszkód w kanałach,  jesteśmy w stanie precyzyjnie usunąć przeszkody, nie uszkadzając rur od wewnątrz. 

Udrażnianie rurociągów z wykorzystaniem frezowania

Nasze usługi

Wycinanie korzeni, betonu i innych przeszkód z użyciem robota frezującego w średnicach od 70 do 300 mm

Świadczymy usługi w zakresie  najtrudniejszych prac jakimi są zatory, używając robota frezującego.  Frezujemy rur, wycinamy wrośnięte korzenie, usuwamy zatory z betonu i innych obiekty powodujące zatory w rurach o średnicach od DN 75 do DN300. 

Wykonujemy renowacje pionów i poziomych odcinków kanałów sanitarnych.

Usuwanie betonu z rur kanalizacyjnych

Nasze usługi

Usuwanie zastygniętego betonu w rurach kanalizacyjnych

 Jesteście Państwo zainteresowani usługą frezowania? Specjalizujemy się w precyzyjnym i efektywnym usuwaniu blokad z betonu w rurach kanalizacyjnych. Jeśli więc  wystąpiła niespodziewana awaria systemu kanalizacyjnego, zapraszamy do kontaktu  z naszym biurem w celu znalezienia rozwiązania. Posiadamy odpowiednie umiejętności i technologię, aby poradzić sobie z wyzwaniem jakim jest blokada betonowa, zapewniając bezproblemową pracę instalacji. 

Jak działa frez do kanalizacji?

Frezowanie kanalizacji

Oczyszczanie rur kanalizacyjnych poprzez frezowanie

Czyszczenie kanalizacji z betonu, korzeni, osadów

Frezowanie rur kanalizacyjnych to bardzo wyspecjalizowany proces, który wymaga użycia wysoko precyzyjnego sprzętu oraz nowoczesnych technik, aby oczyścić i przywrócić kanały używane w systemach kanalizacyjnych. Metoda ta jest wykorzystywana do usunięcia nagromadzenia zanieczyszczeń, takich jak brud, osady wapienne czy inne rodzaje organicznych lub nieorganicznych materiałów, które mogą gromadzić się wewnątrz kanału i powodować blokady. Proces ten polega na użyciu wysokoprędkościowego, obracającego się urządzenia tnącego, które wprowadza się do kanału sanitarnego i które usuwa nagromadzony materiał warstwa po warstwie, aż przewody kanalizacyjne są przywrócone do ich pierwotnego stanu. Frezowanie rur kanalizacyjnych jest kluczowym elementem każdego skutecznego programu konserwacji systemów kanalizacyjnych, zapewniając, że rury są czyszczone i utrzymywane w celu zapobiegania blokadom i innym problemom, które mogą prowadzić do kosztownych i szkodliwych przedostawania się wody kanalizacyjnej do budynków. Jeśli więc chcesz utrzymać zdrowie i długowieczność swojego systemu kanalizacyjnego, rozważ zainwestowanie w profesjonalne usługi związane z frezowaniem rur kanalizacyjnych już dziś!

Prace przy użyciu robota frezującego

Wykonujemy prace przy użyciu robota frezującego.

Frezowanie robotem kanalizacji

Prace przy użyciu robota frezującego to proces wykorzystujący precyzyjne maszyny, które szlifują różne materiały z elementów w nich niepożądanych. Roboty frezujące są wyjątkowo wszechstronne i mogą być stosowane w wielu branżach, takich jak produkcja, budowa, przemysł lotniczy i kosmiczny, a nawet medycyna i sztuka.

W celu wykonania prac przy użyciu robota frezującego, niezbędna jest wiedza techniczna i praktyczna. Wymagane jest także umiejętne zarządzanie narzędziami i maszynami, a także dbałość o bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska.

Jednym z największych atutów robota frezującego jest jego zdolność do precyzyjnego i powtarzalnego przetwarzania materiałów. Pozwala to na zindywidualizowane produkcje i doskonałe dostosowanie do potrzeb klienta.

Usługi frezarskie w kanalizacji

Zobacz

Robot frezujący jego zastosowanie

Frezowanie kanalizacji robotem jest jedną z najskuteczniejszych metodą czyszczenia rur kanalizacyjnych z  zanieczyszczeń takich jak zaprawa, korzenie, zerwane rękawy czy szlifowanie ostrych krawędzi. . Proces frezowania  podlega na wprowadzeniu do kanału zestawu frezującego wraz z osprzętem dzięki któremu operator za pośrednictwem konsoli sterującej zarządza całym procesem. 

Frezowanie przeszkód w kanale kanalizacyjnym i wodociągowym

Frezowanie kanałów kanalizacyjnych
Frezowanie kanałów kanalizacyjnych

Wykonujemy usługi frezowania kanalizacji oraz usuwania przeszkód znajdujących się w kanałach

Bezinwazyjna renowacja rur
Frezowanie rur wodociągowych

Usuwamy nagary z kamienia powstałego podczas eksploatacji sieci wodociągowych

Frezowanie rur wentylacyjnych

Rozdrabniamy zanieczyszczenia stałe powstałe w czasie eksploatacji i pracy systemów wentylacyjnych

Zobacz

Gdzie wykonujemy usługi frezowania rur?

Nasza firma Świat Instalacji mieści się w Łodzi – woj. łódzkie. Usługi związane z frezowanie rur kanalizacyjnych wykonuje w całej Polsce.

Sprawdź pozostałe usługi

Kamerowanie kanalizacji

Ocena stanu technicznego

Renowacja rur kanalizacyjnych

Wdmuchiwanie rękawów

Uszczelnianie kanalizacji

Uszczelnianie trójników, kolan, połączeń

Spytaj naszego specjalistę o usługę frezowania przeszkód w kanałach i rurach

Scroll to Top
Scroll to Top

Strona korzysta z cookies…..