Świat Instalacji

Renowacja pionów kanalizacyjnych

RENOWACJA PIONÓW I KANAŁÓW KANALIZACYJNYCH

Dlaczego renowacja pionów kanalizacyjnych?

Stare, nieszczelne i chropowate instalacje kanalizacyjne to w zasadzie jeden z większych problemów, dla zarządcy i administracji nieruchomości. W większości przypadków temat remontu instalacji jest odsuwany na bok z uwagi na jego specyfikę i trudność wykonania. Przeprowadzenie uzgodnień z mieszkańcami i cała koordynacja podczas planowanego remontu w większości kończy się fiaskiem. Rozwiązaniem takich sytuacji jest zastosowanie techniki powlekania rur od środka, która zresztą w krajach zachodnich jest stosowana od lat. Wszelkie prace podczas remontu kanału kanalizacyjnego odbywają się z dachu bądź z ostatniego najwyższego mieszkania. Technologia polimeru eliminuje problem z rozkuwaniem i dewastacją lokali mieszkalnych, dając jednocześnie pewność szczelności i gwarancję sięgającą 10 lat na trwałość wyłożenia kanału.

Renowacja pionów technologie w praktyce

Cipp

Metoda CIPP polega na wprowadzeniu elastycznego rękawa do rewitalizowanego przewodu za pomocą bębna inwersyjnego przy jednoczesnym wywróceniu na drugą stronę rpodszewki nasączonej dwuskładnikowa żywicą.Po zakończeniu inwersji do wcześniej wprowadzonego rękawa tłoczy się parę o temperaturze około 80°C. Proces jest zakończony, gdy nasączony klejem rękaw dopasuje się do wewnętrznej powierzchni remontowanego rurociągu i klej całkowicie stwardnieje. Każdorazowo po wykonaniu renowacji wykonujemy inspekcję kamerą obrotową w celu sprawdzenia poprawności instalacji.

Sipp

Ciekawym rozwiązaniem na zregenerowanie pionu kanalizacyjnego jest naprawa metodą SIPP. Jest to technologia polegająca na natrysku polimeru bądź żywicy epoksydowej na wewnętrzną ściankę rury pionu. Skład dwuskładnikowej żywicy chemicznej powoduje, że po połączeniu składników twardnieje ona bardzo szybko bo w czasie 150 sekund. Metoda pozwala na szybkie użytkowanie zrewitalizowanego przewodu. Do najwiekszych plusów tej metody jest brak zalepiania przyłączy, natomiast wadą jest konieczność dokładnego oczyszczenia przewodów oraz wysuszenia pionu przewidzianego do renowacji.

Korzyści zastosowania nieinwazyjnego remontu pionu kanalizacyjnego

Zobacz

Naprawa pionów kanalizacyjnychi

  • wszechstronność zastosowania 
  • możliwość remontu pionów kanalizacyjnych zarówno w mach instalacjach jak i w dużych obiektach publicznych
  • długoletnia gwarancja na przeprowadzone prace konserwacyjne
Zobacz

Gdzie działamy

Nasza firma znajduje się na terenie województwa łódzkiego w Łodzi. Usługi renowacji pionów kanalizacyjnych wykonujemy na terenie całej Polski. 

Spytaj naszego specjalistę o możliwość przeprowadzenia renowacji pionów kanalizacyjnych.

Scroll to Top

Strona korzysta z cookies…..